Blogosfera

Czwartek 26 września 2013

Pyszny podwieczorek z Serkiem Bieluch

Tęsknie wspominamy ciepłe promienie słońca, wakacje i beztroski czas a tym czasem za oknem dominuje szarość a słonecznego światła jakby coraz mniej. Zaczynają się niewesołe widoki mokrej i zimnej jesieni. Ale nie dajmy się wpędzić w depresję! W końcu nie jest tak źle, kaloryfery już grzeją a długie wieczory można wykorzystać na integrację rodzinną i przygotowanie pysznego podwieczorku, który będzie wspaniałym wspomnieniem lata. A w dodatku dostarczy nam witamin i energii aby można było stawić czoła jesiennym infekcjom. 


Foto: IMR

Przygotuj 3 serki naturalne BIELUCH, 50 dkg świeżych lub mrożonych owoców (pozostaw garstkę owoców do dekoracji), 2 pełne łyżki żelatyny, 1 torebkę cukru waniliowego, 4-5 łyżki cukru pudru, listki mięty do dekoracji.


Foto: IMR

Żelatynę rozpuść w ¼ szklanki wrzątku, ostudź. Połącz z kilkoma łyżkami serka Bieluch. Następnie dodaj do pozostałego Bielucha i zmiksuj. Dopraw do smaku cukrem waniliowym, cukrem pudrem i wymieszaj z owocami. 


Foto: IMR

Deser wyłóż do miseczek (lub do jednej dużej miski) i odstaw do lodówki na kilka godzin, aby galaretka zastygła. Przed podaniem odkrój galaretkę od ścianek miseczek. Miseczki wstaw na chwilę (30 sekund) do gorącej wody i wyłóż deser na talerzyki. Udekoruj listkami mięty i pozostałymi owocami.


Foto: IMR

© 2024 Spółdzielnia Mleczarska BIELUCH w Chełmie